Ako pripraviť pleť na horúce letné obdobie?

Základom je správna starostlivosť

Veríme, že každá žena si je vedomá toho, že sa o svoju pleť musí starať. Starostlivosť by pritom mala byť pravidelná a permanentná. Či už sa týmto pravidlom striktne riadite alebo si naň spomeniete len občas, vedzte, že v letnom období by malo platiť dvojnásobne. Keďže slnečné lúče a UV žiarenie sú čoraz agresívnejšie, naša pokožka je vystavená obrovskej záťaži. Pleť je vplyvom slnka vysušená, dehydratovaná a tým pádom náchylnejšia na rôzne poškodenia. Pokožku by sme preto mali na toto obdobie pripraviť a dopriať jej potrebnú zásobu energie a vitality.

 

Hydratujte a vyživujte

Alfou a omegou prípravy na leto sú kvalitné kozmetické produkty. Povinnej výbave by mal kraľovať hydratačný pleťový krém a zabúdať by sme nemali ani na výživné pleťové masky. Výbornou voľbou, ako pleť zaslúžene rozmaznať, je kozmetika DERMOBIO. Kozmetická rada DERMOBIO Classic obsahuje výťažky z morských rias, morský kolagén, čistý vitamín C a mnohé iné významné látky, ktoré zabezpečia pleti potrebnú výživu a hydratáciu. Sestrou tejto kozmetickej rady je DERMOBIO Organic, ktorá je z 99% tvorená výlučne rastlinnými výťažkami z ekologického poľnohospodárstva. O potrebnú hydratáciu, výživu, ochranu a spevnenie pokožky sa dokonale postará napr. pleťová maska z tejto rady. Vďaka výťažku zo zeleného čaju a jeho antioxidačným účinkom dokáže okrem uvedených superschopností predchádzať starnutiu pokožky.

 

Súčasťou prípravného procesu na horúce letné dni by mal byť aj pleťový a telový peeling. Jemný peeling šetrným spôsobom odstráni odumreté bunky a nečistoty z povrchu kože a pokožka tak bude môcť lepšie dýchať. Peeling DERMOBIO obsahuje cenné zložky arganového oleja a bambuckého masla, ktoré pleť hĺbkovo hydratujú a zabraňujú jej vysúšaniu. Výťažok z hamamelu pleť upokojuje a zelený čaj pomáha predchádzať starnutiu. Vďaka peelingu navyše docielite rovnomernejšie opálenie, takže vaša pokožka bude hladká na dotyk, ale aj zdravá a krásna na pohľad.

 

Vhodná strava a dostatočný pitný režim

Hydratovať pokožku iba zvonku však nestačí. Pleť by mala byť zásobená živinami aj zvnútra. Dôležité je preto dbať na správny pitný režim a takisto aj na vhodnú stravu. Nepísaným pravidlom je, že v letnom období by sme mali každú hodinu vypiť malý pohár vody. Strava by mala byť viac než inokedy bohatá na ovocie a zeleninu, ktoré nám zabezpečia prísun potrebných vitamínov, minerálnych látok, vody a cenných antioxidantov – práve tieto našu pleť chránia pred voľnými radikálmi a škodlivými vplyvmi UV žiarenia. V predletnom období je vhodné stravu doplniť o betakarotén, vďaka ktorému si bude pleť so slniečkom lepšie rozumieť – opálenie bude krajšie a zároveň zdravšie.

 

Čomu sa pred letom vyvarovať

Krásna, do bronzova opálená pokožka však nevznikne zo dňa na deň. Pamätajme, že na rande so slnečnými lúčmi treba ísť pomaly. Ako sa vraví, trpezlivosť ruže prináša. Nie je totiž nič horšie, ako keď sa necháme zlákať prvými slnečnými lúčmi a obetujeme im svoje telo hneď na niekoľko hodín. Namiesto príťažlivého bronzu si domov odnesieme neestetické a bolestivé spálenie.

Spálenie nám môže hroziť aj vtedy, ak pred pobytom na slnku zabudneme použiť opaľovací krém s ochranným UV faktorom. Pri častejšom nekamarátení sa s opaľovacím krémom nám okrem nepríjemného spálenia hrozí aj predčasné starnutie kože (tzv. „foto-aging“), či rôzne iné ochorenia kože, od ľahších až po veľmi závažné. Ochrana pred UV žiarením je preto viac než na mieste a neoplatí sa ju podceňovať. Vyskúšajte napr. denný ochranný krém značky Obagi – Sun Shield Matte SPF 50. Jeho ľahká a rýchlo sa vstrebávajúca konzistencia nezanecháva biely film na pokožke, chráni ju pred nebezpečnými UVA a UVB žiareniami a hĺbkovo hydratuje.

Chcete sa o možnostiach profesionálnej starostlivosti o pleť dozvedieť viac? Neváhajte nás kontaktovať.