Kategórie magazínu

Aké sú vonkajšie faktory, ktoré ovplyvňujú stav našej kože?

Premýšľali ste o tom, aké vplyvy môžu mať prírodné faktory na vašu kožu? Denno-denne sa s nimi stretávame, no neuvedomujeme si, ako ovplyvňujú starnutie. Práve oni spôsobujú ochabnutú pokožku s pribúdajúcimi vráskami. Medzi vonkajšie faktory, ktoré ovplyvňujú stav kože patria životný štýl, prísun vitamínov, minerálov, bielkovín, tukov v strave, pitný režim, UV-žiarenie, alkohol, fajčenie, nedostatok spánku a fyzickej aktivity.

Slnko

Slnko je jedným z našich najlepších priateľov, no na druhej strane patrí medzi najhorších nepriateľov. Aj keď naše telo obohacuje o veľa vitamínov a živín, môže nám spôsobiť veľké škody na našej pokožke. Pri nadmernom slnení na prirodzenom slnku, alebo v soláriu dochádza k urýchleniu tvorby vrások, tvorbe pigmentových škvŕn, eventuálne k rakovine kože.

Chladné počasie

Studené vetry a nízke teploty prispievajú k starnutiu pleti. Časti tela (tvár a ruky), ktoré si počas zimy nezakrývame sú najviac ohrozované. Počas zimy sa pokožka vysušuje, máme popraskané pery a bledú tvár. Studený vietor a chlad kožu vysušujú, spôsobujú jej začervenanie, olupovanie, až popraskanie povrchových vrstiev.

Alkohol

Alkohol prispieva k starnutiu kože tým, že rozširuje malé krvné cievky v koži a zvyšuje prietok krvi. Spôsobuje u predisponovaných ľudí rozširovanie kožných cievok, eventuálne aj trvalé začervenanie kože tváre.

Fajčenie – “pasívne” fajčenie

Či už fajčíte, alebo trávite čas s fajčiarom, cigaretový dym škodí a spôsobuje starnutie, viditeľné najmä na koži. Vystavenie sa cigaretovému dymu výrazne zvyšuje v organizme spotrebu vitamínu C, ktorý hrá dôležitú úlohu aj pri tvorbe kolagénu. Vplyvom dlhodobého vystavovania sa účinkom cigaretového dymu (aj pri pasívnom fajčení) je vyššia náchylnosť kože na tvorbu vrások.

A pretože je pokožka zrkadlom nášho zdravia, zaslúži si, aby sme jej venovali väčšiu pozornosť. Pleť máme len jednu, preto je najvyšší čas dopriať jej profesionálnu starostlivosť. V Medical MKP Vám ponúkame revolučné metódy, ktoré že stimulujú produkciu kolagénu, elastínu a zlepšujú hydratáciu. Vaša pokožka bude po zákrokoch pevnejšia, pružnejšia, žiarivejšia, samozrejme mladistvejšia.