AJ VAŠE VLASY SI ZASLÚŽIA LEPŠIE ČASY: LIEČBA KMEŇOVÝMI BUNKAMI

Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy. Túžite po takej aj vy? Objednajte sa na ošetrenie prístrojom REGENERA v našej klinike Medical MKP.

Terapia kmeňovými bunkami dnes patrí k najnovším inovatívnym trendom estetickej medicíny. Záujem o alternatívu plastických operácií je čoraz väčší a niet sa čo diviť.

 

Prečo kmeňové bunky?

Využitie kmeňových buniek v terapii má svoj dôvod. Sú totiž známe jednou špeciálnou vlastnosťou. Dokážu sa neobmedzene deliť podľa individuálnych potrieb organizmu.
Po rozdelení zostávajú kmeňovými bunkami alebo sa ďalej špecializujú. Vďaka tomu zabezpečujú potrebnú regeneráciu, opravujú poškodené a zostarnuté tkanivá a tvoria nové zdravé bunky. Aj preto sa v estetickej medicíne používajú na odstránenie vrások, obnovu pokožky a liečbu alopécie (nadmerného vypadávania vlasov).

Využitie inovatívnej technológie

Ošetrenie sa vykonáva pomocou moderného prístroja REGENERA. Pacient je súčasne darcom aj príjemcom mikroštepov tkanív. Celý proces výrazne zvyšuje počet kmeňových buniek v mieste, v ktorom je potrebné pokožku regenerovať.

 

Pre koho je zákrok vhodný

Ošetrenie možno vykonať ako u žien, tak i mužov, ktorých trápi I. alebo II. stupeň padania vlasov. Rovnako je vhodný aj pre všetkých, ktorí absolvovali transplantáciu vlasov na zahustenie.

Pre podstúpenie zákroku je potrebné mať:

zdravú pokožku bez infekčných a zápalových ochorení
dobrú fyzickú kondíciu bez stresovej záťaže

Samotný zákrok trvá menej ako jednu hodinu a nevyžaduje si hospitalizáciu. Po ukončení preto môžete pokračovať vo vašich bežných aktivitách. Dôležité však je, aby ste si v deň po zákroku neumývali vlasy a nasledujúce 2 týždne sa vyhýbali mechanickému dráždeniu vlasovej pokožky, pobytu na priamom slnku, v saune a v zaprášenom prostredí.

Ako ošetrenie prebieha?

Lekár vyhľadá vo vlasovej časti miesta s dostatočným množstvom vlasových folikulov. Z oblasti, ktorá nie je postihnutá nadmerným vypadávaním vlasov, vyberie za lokálneho umŕtvenia malý kúsok tkaniva pomocou sterilného priebojníka.

Extrahované tkanivo následne vloží do sterilného prostredia v prístroji REGENERA. Odstreďovaním v zariadení sa oddelia potenciálne regeneračné bunky, ktoré sa môžu transplantovať do oblasti, v ktorej chcete obnoviť a posilniť rast vlasov.

 

Čo očakávať od zákroku?

Výsledkom sú krajšie, zdravšie a hustejšie vlasy. Prvé zmeny môžete badať už po jedinom ošetrení, a to v priebehu prvého mesiaca od vykonania zákroku. Konečný výsledný efekt sa dostaví postupne do 6 mesiacov.
Samotný zákrok je jednorazový. V prípade potreby ho možno zopakovať, a to po uplynutí 1-2 rokov od prvého absolvovania.