Kategórie magazínu

7 tipov, ako premôcť svoje telo k rannému cvičeniu

Ste ten typ človeka, ktorý ráno vyskočí z postele plný energie a ide si zacvičiť? Ak nie, patríte k väčšiemu množstvu ľudí, ktorí si radšej pospia, presunú budík o hodinu neskôr a je po cvičení! Každý z nás je zvedavý, ako to tí ľudia dokážu. Aj pre nich to bolo spočiatku určite ťažké, ale všetko sa dá, keď sa chce. J Prečítajte si 8 spôsobov, ako premôcť svoje telo k rannému cvičeniu.

1. Pripravte sa na ranné cvičenie ešte pred spaním

Jeden z dôvodov prečo sa vám nechce ísť ráno cvičiť je aj proces chystania sa. Ako náhle vám ráno zazvoní budík, majte všetko pripravené. Nachystajte si veci na cvičenie a nezabudnite na jedlo po cvičení. Čím viacej vecí budete mať nachystaných, tým lepšie. Aj váš mozog sa pred spaním stotožní s tým, že vás ráno čaká tréning.

2. Choďte spať skôr

Na ranné cvičenie po ťažkej noci zabudnite! Adekvátny spánok je veľmi dôležitý pre vaše zdravie, preto si doprajte aspoň 7 hodín spánku. Ak ste zvyknutý ísť spať o pol noci, neznamená to, že spravíte telu šok a pôjdete spať o deviatej. Váš metabolizmus treba postupne na to pripravovať a to tak, že pôjdete spať napríklad o pol hodinu skôr.

3. Zvážte domáce cvičenie

Ďalším dôvodom, prečo sa vám nechce ráno cvičiť, je aj strata času, ktorý musíte absolvovať počas cesty do fitness centra. Ak máte príliš dlhú cestu, zvážte radšej domáce cvičenie. Existuje mnoho videí na internete, ktoré vám ukážu ako správne cvičiť.

4. Doprajte si odmenu

Začať cvičiť v ranných hodinách je veľmi náročné, avšak si treba uvedomiť, že čím ho budete praktizovať dlhšie, tým si vaše telo zvykne a bude sa vám lepšie stávať. Doprajte si motiváciu v podobe odmeny a hneď sa vám bude lepšie cvičiť. Stanovte si napríklad, že po mesiaci ranného cvičenia si pôjdete kúpiť nové oblečenie. V tomto prípade necháme motiváciu za vašej fantázii.

5.Sparing partner

Vo dvojici je to vždy lepšie. Určite sa nájde vo vašom okolí kamarát / kamarátka, ktorá má rovnaké záľuby v cvičení, avšak sa taktiež nevie prebudiť. Stanovte si spoločný čas na ranné cvičenie.

6. Zverejnite svoje výsledky

Áno, aj to je spôsob motivácie! Zozdielajte svoju premenu a ukážte svetu svoje výsledky. Keď viete, že niekto iný vidí vaše výsledky a aktivity, budete cítiť väčší tlak dotiahnuť to do konca.

7. Dajte tomu čas

Zo dňa na deň sa z vás ranné vtáča nestane. Zo začiatku si stanovte určitý cieľ, koľko krát do týždňa budete cvičiť a postupne zvyšujte.
Motivácia na koniec: Predstavte si ten dokonalý pocit po cvičení a prekvapený pohľad vašich známych.