7 faktov, ktoré vám ešte nikto nepovedal o celulitíde

Aj vám sa už stalo, že ste si chceli obliecť krátke mini šaty, ale zastavila vás predstava desivých pohľadov na vaše nohy? Strašiak menom celulitída trápi skoro každú z nás a najmä počas letných dní nám práve tento nepriateľ uberá na sebavedomí. V tomto článku sa dozviete o 7 faktoch, ktoré vám ešte nikto nepovedal o celulitíde.

  • Muži, ženy a celulitída

U mužov pozorujeme celulitídu len zriedka, a to u niektorých obéznych mužov. Je to spôsobené tým, že štruktúra kože a tukových vrstiev sa vzhľadom na pohlavie líši. U žien sa tukové bunky ukladajú v tvare pripomínajúcom dlhú zvislú komoru s pevnou podlahou a bočnými stenami. Muži majú tvar ukladania tukových buniek úplné iný.

  • Nie každá žena má pri nadváhe aj celulitídu.

Či ste modelka alebo moletka, na váhe a postave nezáleží. Celulitída nie je synonymum pre nadváhu. Celulitída vzniká vďaka iným faktorom, ako sú napríklad zlá strava, pomalý metabolizmus, nedostatok fyzickej aktivity, dedičnosť a ďalšie.

  • Celulitída nám ponúka viacero typov.

Existujú 4 štádia celulitídy. Pri prvom štádiu sa celulitída bežne nezobrazuje. Prejavuje sa iba pri stlačení pokožky medzi dvoma prstami. Druhé štádium je pozorovateľné pri napnutí svalov, sedení alebo bočnom svetle. Pri treťom štádiu sú nerovnosti pokožky viditeľné vždy bez ohľadu na osvetlenie. Posledné štádium je najťažšie, ktoré sprevádzajú opuchy, výrazné nerovnosti pokožky a často krát aj opuchy.

  • Celulitída je dedičná.

Tak ako sú dedičné rôzne ochorenia, ani celulitída nie je výnimkou. Môžete cvičiť koľko len chcete, zdravo sa stravovať, bohužiaľ, ak má niekto vo vašej rodine celulitídu, pripravte sa na to, že ju budete mať aj vy.

  • Môžete ju nájsť na ktorejkoľvek časti tela.

I keď zadok a stehná patria k najčastejším oblastiam výskytu celulitídy, môžete ju spozorovať aj na iných častiach tela. Opäť v tomto prípade hrá rolu mnoho faktorov. Čím máte menej športovej aktivity, tým nastáva väčší predpoklad, že sa celulitída na vašom tele objaví.

  • Vhodná strava proti celulitíde

Celulitídu je možné minimalizovať aj vďaka strave. Vo vašom jedálničku sa snažte vyhnúť rafinovaným potravinám a potravinám, ktoré obsahujú umelé sladidlá, veľa cukru a vysoký obsah tuku.

  • Celulitídy sa nezbavíte, ale existujú spôsoby ako ju viditeľne zmierniť.

Doteraz neexistuje žiadny spôsob, ako sa definitívne zbaviť celulitídy. Môžete ju však VIDITEĽNE zmierniť. Spôsobov ako nato je mnoho: veľa vody, pohybu, zdravá strava, lymfodrenáž, bylinkové zábaly, alebo naše účinné AWT VLNY.