5 krokov ako schudnúť a byť opäť vo forme

Od najkrajších sviatkov v roku ubehol necelý mesiac… Po stromčeku a čarovnej výzdobe ani stopy, no neodolateľný majonézový šalát, vyprážaná rybka, medovníky a chutné koláče najrôznejších druhov po sebe predsalen stopu zanechali. A tá až tak čarovná nie je. Ak si aj vy pri namáhavom zapínaní gombíkov spomeniete na svoje sviatočné prejedanie sa, nezúfajte, vždy je čas vaše hriechy napraviť. Chce to „len“ pevnú vôľu, trpezlivosť a najmä rozumný plán. Nie je totiž nič horšie a kontraproduktívnejšie, než unáhlené rozhodnutia a snaha schudnúť rýchlo a za každú cenu. Takéto ambície mnohých častokrát ženú k drastickým hladovkám, ktoré prinesú viac škody než úžitku. Preto ak sa chcete (opätovne) popýšiť štíhlou líniou, poďte na to pomaly a postupne:

1. krok: Určite si cieľ a nastavte harmonogram

Hovorí sa, že kto nemá cieľ, nemôže ho ani dosiahnuť. Jasne si určiť, čo chcete dosiahnuť, je preto kľúčovým bodom vášho úspechu. Cieľ by však mal byť reálny a dlhodobo prospešný. Zamyslite sa preto, čo je a čo nie je vo vašich silách a najmä v záujme vášho zdravia. Odvážne plány na extrémnu redukciu hmotnosti preto radšej vypustite z hlavy. A samozrejme, vytýčené ciele sa snažte vo vlastnom záujme dodržiavať, aj keď to nie vždy bude jednoduché…

2. krok: Jedzte menej, ale častejšie

Alfou a omegou zdravého chudnutia je racionálna a vyvážená strava a najmä jej množstvo. Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že ak chcú schudnúť, musia menej jesť. Táto úvaha je však pravdivá len čiastočne. Jedlo ako také by ste si rozhodne odopierať nemali, práve naopak. Jedzte častejšie, ideálne 5x denne, avšak voľte menšie porcie. Častý príjem potravy naštartuje váš metabolizmus a telo si navykne na pravidelné trávenie a premieňanie energie – pamätajte pritom na rovnicu, že príjem by nemal byť vyšší, než výdaj.

3. krok: Spravte si potravinový audit

Dbať treba nielen na to „ako často“ jesť, ale aj „čo“ jesť. Vyhýbať by ste sa mali logicky všetkému nezdravému. Na čiernu listinu si zapíšte najmä vysmážané jedlá, sladkosti (namiesto cukríkov a sladkých tyčiniek voľte radšej kvalitnú čokoládu s vysokým obsahom kakaa a ovocné fit tyčinky), jedlá s vysokým obsahom soli a polotovary. Všímajte si aj zloženie toho, čo jete. Možno budete prekvapení, koľko prídavných látok a kalórií obsahujú potraviny, ktoré ste doteraz považovali za zdravé.

4. krok: V hlavnej úlohe zdravá strava

Obohaťte si jedálniček surovou stravou. Nezabúdajte na to, že ovocie a zelenina sú cenným zdrojom vitamínov, minerálnych látok a vlákniny a doprajte im viac pozornosti. Najlepšiu službu vášmu zdraviu urobia, ak si na ovocí pochutíte ráno a na zeleninke počas obeda, olovrantu, či večere. Nahraďte napríklad zemiaky či cestoviny (ktoré sú mimoriadne bohaté na sacharidy) zeleninou dusenou na pare a naservírujte si ju ako prílohu ku kuraciemu alebo hovädziemu mäsu. Vykúzlite si tak nielen chutné, ale aj výživné jedlo, ktoré vám onedlho posunie ručičku na váhe vytúženým smerom nadol. ☺

5. krok: Aj jednoduché cviky vás dostanú do formy

Zdravá a vyvážená strava je veľmi dôležitým krokom na ceste za štíhlou líniou, avšak nie jediným. Ladné krivky totiž najlepšie vyniknú na pekne vyšportovanej postave. Nemusíte zo seba nutne spraviť atléta s tehličkami na bruchu, avšak jemné spevnenie svalov vám určite dopomôže splniť váš nastavený cieľ. Začnite pozvoľna… napríklad aj chôdzou. Robte si pravidelné prechádzky a nahraďte občas cestu autom či autobusom peším krokom. Postupne môžete pridať beh a ľahšie, či náročnejšie cviky. Ak nie ste zrovna „posilkový“ typ, zacvičte si pokojne i v pohodlí svojho domova. Na mnohé účinné cviky nepotrebujete drahé prístroje, ani veľa miesta. Iba pevnú vôľu a chuť. ;)

Ak chcete docieliť tie najlepšie výsledky vzhľadu vašej postavy, vyskúšajte náš revolučný anticelulitídny balík. Obsahuje kombináciu tých najúčinnejších zákrokov na boj s celulitídou, vďaka ktorým vás neestetická pomarančová pokožka v oblasti stehien, zadku, či bruška už viac nebude trápiť.

Radi vám poskytneme odbornú konzultáciu, neváhajte nás kontaktovať.