5 efektívnych tipov pre žiarivú a zdravú pleť

Pokožka je denne vystavovaná množstvu vplyvov a hoci jej bunky sú schopné regenerácie, nikdy nezaškodí trocha starostlivosti. Poznáte najúčinnejšie tipy ako udržať pleť nádhernú a vyživenú?

Kurkuma proti akné a starnutiu pleti

Toto ázijské korenie je bohaté na antioxidanty, vďaka čomu pomáha pleti bojovať s akné, odstraňovať tmavé fľaky, spomaľuje starnutie pleti a navyše ju chráni pred škodlivým UV žiarením. Aj malé množstvo pridávané do jedla dokáže vrátiť pleti stratenú iskru, prečistiť ju a zjednotiť farebný odtieň.

shutterstock_316271612

Pre intenzívnejšie účinky vyskúšajte pleťovú masku z medu, bieleho jogurtu, ryžovej múky a kurkumy. Pre suchú pleť môžete jogurt nahradiť kokosovým olejom. Všetko zmiešajte, kým nevznikne kaša, naneste na tvár a nechajte pôsobiť 20 minút.

Zelená sila čaju, uhorky a citrónu

Čo majú tieto veci spoločné? Sú bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré pleť potrebuje, aby zostala mladá, pružná a čistá. Pravidelné pitie zeleného čaju podporuje tvorbu kolagénu, ktorý zabezpečuje pleti pružnosť. Uhorky ideálne pre suchú pleť – hydratujú ju a omladzujú bunky. Citrón so svojimi vitamínmi pleť prečisťuje a zbavuje ju odumretých buniek. Vďaka tomu môže lepšie dýchať, póry sa neupchávajú a vaša pleť pôsobí sviežo.

Multifunkčné aloe vera

Zázračný kaktus Aloe vera máme dnes doma azda všetci. Vedeli ste, že jeho dužina má nenahraditeľné účinky aj pre vašu pleť? Jeho dužina urýchľuje hojenie popálenín i bojuje proti akné. Čo je však dôležitejšie, listy aloe vera obsahujú betakarotén, vitamín C a E, ktoré majú antiagingové účinky. Okrem toho je bohatým zdrojom hydratácie a zjemňuje pokožku.

shutterstock_613718075

Kvalitné sérum pre vašu pleť

Ak ste ešte nezačlenili sérum do svojej kozmetickej rutiny, je najvyšší čas tak urobiť. Zloženie každého séra je iné, no vo všeobecnosti platí, že na tomto druhu kozmetiky sa neoplatí šetriť. V Medical MKP veríme v silu prírodných látok, preto spomedzi všetkých sér odporúčame sérum DermoBio s morským kolagénom, ktoré má zjemňujúce účinky na drobné vrásky okolo očí.

Jeho báza pomáha pleti zostať hydratovaná, vyživená a bunky pokožky sú vitálnejšie. Ideálne je sérum používať vždy ráno pred tým, ako nanesiete make-up. Pomáha tak udržať pleť hydratovanú a chránenú počas celého dňa. Alebo sérum aplikujte večer po odlíčení, pokožka má počas spánku dostatok času na regeneráciu.

Nepodceňujte spánok

Ak vám niečo v tele chýba, vaša pleť je prvá, ktorá reaguje. Tmavé kruhy pod očami, pigmentové fľaky, či nepríjemné cievky viditeľné na lícach. Stres a nedostatok spánku sú najčastejšími príčinami predčasného starnutia pokožky. Aj pleť si potrebuje oddýchnuť a zregenerovať, za 5 hodín to však nestihne.

 

Doprajte si dostatok spánku po akomkoľvek dni. MUDr. Peter Pleva odporúča stanoviť si 8 hodinový spánkový rytmus a zaspávať na chrbte, kedy pleť môže dýchať a je vystretá. Prečo? Takáto poloha je jedným z účinných spôsobov prevencie proti vzniku vrások.

Každá pleť je iná a potrebuje špecifickú starostlivosť. Nezabúdajte na ňu najmä počas letných dní, kedy je vystavovaná najmä škodlivým UV lúčom. Venujte jej dostatočnú pozornosť a vaša pleť sa vám odmení mladistvým, sviežim a pôvabný vzhľadom.