4 tipy od dermatológa pre hebkejšiu a zdravšiu pokožku

Zdravie pokožky ovplyvňuje množstvo faktorov. Stres, slnečné lúče, starnutie, dehydratácia aj neprimeraná starostlivosť určitým spôsobom vplývajú na charakter vašej pokožky. Objavujú sa vrásky, začervenanie, pigmentové škvrny a navyše pokožka stráca svoju prirodzenú hebkosť. Nič z toho však nemusí byť trvalé, stačí len vedieť, ako sa o pokožku správane postarať.

Starajte sa o pokožku s láskou

Správna starostlivosť je prvým krokom k udržaniu vitálnej, mladistvej a hebkej pokožky. Nemusíte robiť veľa, stačí pozorovať zmeny, ktorými pleť prechádza. Napríklad s vekom je pokožka suchšia, preto voľte krémy a pleťové prípravky na hydratačnej báze. Pre extra hydrataciu a pre pleť potrebné vitamíny je ideálna Mezoterapia alebo Retylane vital s kyselinou hyaluronovou. V mladšom veku je zas potrebné pleť dostatočne čistiť a chrániť pred vplyvom z okolia. Pozor – aj prehnané čistenie môže spôsobiť nadmernú produkciu kožného mazu. Ten je príčinou vzniku akné najmä na tvári, krku a dekolte. Pri odličovaní voľte odličovač vhodný k vášmu typu pleti – ak máte suchý typ pleti vyberte si ten na olejovej báze, pri mastnom type zas voľte gél alebo penu.

Kozmetika na prírodnej báze

Podľa mnohých odborníkov je vhodné voliť kozmetiku na prírodnej báze. U tej sa predpokladá minimálny obsah látok škodlivých pre vašu pleť. Používanie prírodných a ekologických produktov a pravidelné čistenie tela sú silným základom pre bezpečnosť a zdravie. Zamerajte sa preto na produkty, ktoré:

  • neobsahujú konzervačné a chemické látky, prípadne umelé farbivá,
  • neboli tesované na zvieratách,
  • obsahujú prírodné, organické alebo vegánske zloženie.

Jednou z takých zančiek je aj prírodná kozmetika DERMOBIO. Jej účinky sú overené nielen dermatológmi ale najmä ženami, ktorých pleť strácala pružnosť a iskru. Kombinácia morských rias, organických aktívnych látok a rastlinných výťažkov má priaznivé účinky na pokožku i celé telo. V Medical MKP produkty tejto kozemtiky spojili do výhodných balíčkov, vhodných ako darček pre seba či známych. Konkrétny obsah balíčka nájdete za akciovú cenu tu. 

Peelingom k jemnej pokožke

Aj pravidelný peeling je pre pleť dôležitý. Aktívnymi zložkami totiž pleť čistí, odstraňuje odumreté bunky pokožky a v konečnom dôsledku stimuluje aj tvorbu nových buniek aj kolagénu. Nezabúdajte však, že všetkého veľa škodí. Odborníci preto odporúčajú používať  peeling maximálne raz do týždňa.

Ak patríte medzi tie, ktoré uprednostňujú profesionálnu starostlivosť, jedným z riešení ako obnoviť štruktúru pokožky a zjednotiť tón pleti je chemický peeling. Jeho úlohou je odstrániť vrchnú vrstvu pokožky a odumreté bunky, zmenšiť hĺbku jaziev a zúžiť póry pomocou kombinácie účinných látok – kyseliny glykolovej, lipohydroxykyseliny a hĺbkového peelingu. V rukách odborníkov v Medical MKP vám bude presné zloženie pripravené podľa individuálnych potrieb pokožky tak aby nedošlo k neželanej reakcii.

Regenerujte pleť krvnou plazmou

Na prvý pohľad to môže znieť hrozivo, no ošetrenie krvnou plazmou patrí medzi najvyhľadávanejšie a najúčinnejšie spôsoby regenerácie pleťových buniek. Dracula terapia je metóda, pri ktorej sa získava prirodzená plazma na regeneráciu vašej tváre a iných oblastí. Výhodou je, že pre pokožku je úplne prirodzená a prispôsobená lebo pochádza z vašej vlastnej krvi. Ošetrenie prebieha pomerne rýchlo a bez bolesti. Stačí sa objednať na certifikovanom pracovisku, kde pomocou špeciálnej centrifugy je z vašej krvi oddelená krvná plazma a doštičky  obohaté na bielkoviny. Obe skupenstvá sa pomocou mikrokroterapeutickej pištole podávajú priamo do buniek pokožky, kde sa do 48 hodín vúplne vstrebú. Účelom tejto procedúry je vrátiť pokožke pružnosť a jemnosť vďaka látkam prirodzeným pre vaše telo, s účinkom viditeľným až 1 rok.

Nezabúdajte na svoju pokožku. Aj pri starostlivosti o ňu platí, že to čo jej v mladosti dáte, neskôr sa vráti trojnásobne. Preto je dôležitá každodenná starostlivosť, vhodná kombinácia prírodných kozmetických produktov a sem tam nejaký ten doping v podobe pozornosti dermatológov. Zaujíma vás viac o procedúrach pre pleť? Prečítajte si náš magazín a zistite, čo všetko vám naše procedúry vedia priniesť  :)