Čo je to chemický peeling?

Chemický peeling odstraňuje vrchnú vrstvu poškodených vrstiev pokožky pričom v priebehu niekoľkých ošetrení dosahujeme zjemnenie, farebné zjednotenie a zlepšenie vzhľadu pokožky, zmenšenie pórov, zmiernenie mastenia a tým aj prevenciu tvorby akné. Ponúkame rôzne typy chemických peelingov z ktorých si môžete vybrať. Presné zloženie môže byť upravené na základe individuálnych potrieb pokožky pacienta. Na základe konzultácie lekár odporučí najvhodnejšie riešenie pre Vás.

Typy peelingov:

  • NEOSTRATA (kyselina glykolová)
  • BIOMEDIC (lipohydroxykyseliny)
  • TCA – stredne hlboký peeling

Celá kúra obnáša 5 až 7 sedení v 7-10 dňových intervaloch. Samotné ošetrenie trvá niekoľko minút. Po očistení pleti (od make-upu a nečistôt) sa nanesie roztok ovocnej kyseliny. Počas ošetrenia pacient pociťuje mierne pálenie ošetrovanej oblasti. Po zmytí roztoku a ošetrení ochranným krémom nie je vhodné bezprostredne nanášať make-up.

Pred ošetrenímvylúčené iné úkony, ktoré by mohli podráždiť pokožku ako napr. domáce ošetrovanie inými pílingovými prípravkami, tekutým dusíkom, dermabráziou. Niekoľko dní po ošetrení nie je vhodné ošetrovať pleť vysušujúcimi prípravkami, aby sa zamedzilo podráždeniu pokožky. Takisto sa v tomto období treba vyhnúť aplikácii trvalej ondulácie a farbeniu vlasov, domácemu pílingu a slneniu. V slnečnom období roka je nutné počas pílingovej kúry používať na tvár na deň ochranné opaľovacie prostriedky. Pílingové kúry sa opakujú podľa typu pokožky 1-2 x ročne.

Výhody chemického peelingu:

  • vyrovnanie nerovností povrchu pokožky
  • odstránenie jemných vrások
  • zmenšenie hĺbky jaziev
  • odstránenie pigmentových škvŕn
  • zjemnenie hrubej a mastnej pokožky
  • zmenšenie pórov
  • prevencia tvorby akné

Pred a po zákroku chemickým peelingom:

 

/kontakt/medical-mkp-nitra/

 

Newsletter

Loading...Loading...
Chcete dostávať aktuálne novinky e-mailom?
 

Nájdete nás aj na facebooku a twitteri

 
 
MEDICAL MKP Nitra
Výstavná 23, 949 01 Nitra
T +421 37 69 69 811
M +421 910 336 236
E recepcia@medicalmkp.sk

MEDICAL MKP Trnava
Laserové centrum a Estetická medicína
Pekárska 23, 917 01 Trnava
Polyfunkčný objekt Belvedér SK
T +421 33 29 33 630
M: 0903 422 600
E trnava@medicalmkp.sk
powered by Estheticon.sk


MEDICAL MKP už vyše desať rokov patrí medzi popredné laserové dermatochirurgické centrá na Slovensku. Našou obrovskou ambíciou je ponúknuť najnovšie neinvazívne a miniinvazívne metódy ako predchádzať a spomaľovať prejavy starnutia (anti-aging). Náš pracovný tím expertov je zárukou kvality a bezpečnosti pre pacienta. Aj preto sme školiace centrum pre aplikáciu kožných výplní a už niekoľko rokov vzdelávame v tejto oblasti iné pracoviská a lekárov. Neustále sledujeme trendy a vývoj v estetickej medicíne. Či už ide o prístrojové vybavenie, alebo techniky aplikácie výplňových materiálov. Našim klientom chceme ponúknuť iba to najkvalitnejšie, čo existuje na svetovom trhu.
© 2012 MEDICAL MKP, MUDr. Katarína Plevová, s.r.o., všetky práva vyhradené.
Publikovať, kopírovať a rozširovať akúkoľvek časť webstránok je povolené výhradne so súhlasom autora.
Tvorba webstránokZonemedia.sk