Laserová epilácia laserom GentleLASE

Laserová epilácia je moderný a v súčasnosti najefektívnejší spôsob odstránenia nežiaduceho ochlpenia. Je to rýchla a zároveň veľmi účinná metóda s trvalým výsledkom. V MEDICAL MKP Vám ponúkame laserovú epiláciu pomocou najmodernejšej technológie, ktorá je dostupná na trhu. V oblasti laserovej epilácie máme viac ako bohaté skúsenosti. Doteraz sme úspešne realizovali vyše 9 000 ošetrení, čo nás radí medzi popredné pracoviská.

Čo Vám ponúkame

 • Ošetrenie laserovým prístrojom, s ktorým môže pracovať iba vysokokvalifikovaný a skúsený lekár. (Ponúkame laserovú epiláciu, nie IPL epiláciu /epilácia intenzívnym pulzným svetlom/, s ktorou sa klienti stretávajú v kozmetických salónoch.)
 • Ošetrenie s poprednými laserovými prístrojmi svetovej kvality ako je napr. CANDELA GentleLASE, ktorý je schválený rešpektovanou FDA* a prešla klinickými skúškami.
 • Ošetrenie v odbornom zdravotníckom zariadení s reputáciou, ktoré sa špecializuje na odstránenie ochlpenia laserom.

*FDA – americká vládna agentúra zodpovedná za bezpečnosť, kontrolu a reguláciu potravín, liečiv, kozmetických prípravkov, lekárskych prístrojov.

Prečo laserová epilácia v MEDICAL MKP

 • V MEDICAL MKP naši odborníci vykonávajú laserovú epiláciu už 8 rokov
 • Vykonali sme vyše 9000 epilácií.
 • Až 90 % klientov MEDICAL MKP dosiahlo permanentnú redukciu ochlpenia.*
 • Cez 99 % klientov by odporučilo MEDICAL MKP svojim známym a rodine.*

*Zdroj: Anketa z roku 2010

Medicínsky Laser GentleLASE

Bezpečnosť, komfort a účinnosť sú pre nás prvoradé. V MEDICAL MKP preto používame najnovšiu generáciu epilačných laserov – Alexandritový laser GentleLASE s dynamickým chladením pokožky od lídra na trhu firmy Candela (USA). Hlavnou výhodou tohto laseru je definitívna redukcia rastu nežiaduceho ochlpenia bez akýchkoľvek nepríjemných pocitov pacienta, ale aj rýchlosť, ktorá je nespornou prednosťou tohto prístroja.

Ako funguje GentleLASE

Špecifický laserový lúč (o vlnovej dĺžke 755 nm) prechádza cez kožu až ku vlasovej cibuľke. Reaguje s farbivom v korienku chĺpku (melanínom), zahreje ho na extrémne vysokú teplotu a následne ho spáli bez poškodenia okolitej pokožky. Tento proces sa odborne nazýva selektívna fototermolýza.

Čím je GentleLASE jedinečný

GentleLASE od firmy Candela patrí k absolútnej špičke na trhu s epilačnými lasermi. Veľkou prednosťou prístroja je zabudovaný patentovaný chladiaci systém (DCD), ktorý počas liečby významne chráni pokožku. Pri každom laserovom pulze sa na ošetrovanú oblasť vystriekne kryogénny spray, ktorý pokožku ochladí. Ošetrenie sa tak stáva bezbolestným a nedochádza k popáleniu pokožky. Ďalšími výhodami lasera sú voliteľný priemer sondy, ktorý umožňuje naraz ošetriť väčšiu plochu pokožky ako aj možnosť nastavenia vysokých dávok. Ošetrenie tak trvá podstatne kratšie a má lepší terapeutický efekt.

Rozdiel medzi IPL (fotoepiláciou) a laserom (laserovou epiláciou)

Intenzívne pulzné svetlo (IPL), čiže ošetrenie na báze svetla, používa širšie spektrum svetla, ktoré je menej intenzívne ako skutočný laser. To znamená menej účinné ošetrenie, pomalšie výsledky a viacej sedení. GentleLASE od Candely je laser, ktorý funguje na špecifickej báze dvojitého filtrovania laserovej energie, čiže energie, ktorá je zameraná na melanín v chĺpku, vďaka čomu umožňuje konzistentnejšie, bezpečnejšie a rýchlejšie výsledky.

Časté otázky

Som vhodný kandidát na laserovú epiláciu?

Laserová epilácia býva najúčinnejšia u ľudí, ktorí majú bledú pokožku a tmavé chĺpky. Čim viac sa približujete k tejto kombinácií, tým sú vo všeobecnosti lepšie aj výsledky. Pred každou epiláciou Vám náš odborník – dermatológ vysvetlí, čo môžete od zákroku očakávať.

Aký môže mať opálená pokožka vplyv na ošetrenie?

V deň zákroku by mala byť pokožka čo najbledšia. Opálenie v oblasti, kde pôsobí na pokožku laser absorbuje veľké množstvo energie, čo vás môže vystaviť riziku nechcenej reakcie. Aspoň 4 týždne pred a po ošetrení sa nie je vhodné vystavovať slnečnému žiareniu, nechodiť na priame slnko a do solária. Odporúčame používať ochranné krémy s ochranným faktorom 50+.

Koľko ošetrení je potrebných?

Ku každému klientovi pristupujeme individuálne. Náš dermatológ vám na základe vašich požiadaviek a potrieb navrhne množstvo zákrokov. Vo všeobecnosti je nevyhnutných minimálne 5 sedení. Ošetrenie je potrebné opakovať v 4 až 8 týždňových intervaloch. Množstvo a intenzita zákrokov závisí od ošetrovanej oblasti. Neskôr môžu byť žiaduce ešte udržiavacie zákroky.

Čo mám a nemám robiť medzi ošetreniami?

Medzi jednotlivými ošetreniami nie je vhodná iná metóda odstraňovania chĺpkov. To znamená žiadna depilácia voskom, či trhanie. Prirodzený rast chĺpka by sa narušil a výsledky laserovej epilácie by boli nedostačujúce. Povolené je jedine holenie.
Prvé dni po ošetrení by ste nemali používať peelingové a abrazívne prípravky. Taktiež by ste sa mali vyhýbať slnečnému žiareniu a soláriu. Odporúčame používať krémy s ochranným faktorom 30 a viac.

Je laserová epilácia trvalá?

Niektoré pracoviská tvrdia, že vďaka dostatočnému množstvu ošetrení na ich prístrojoch sa navždy zbavíte ochlpenia. Realita je však iná. V súčasnosti neexistuje laserové zariadenie, ktoré bolo schválené americkou FDA na trvalé odstránenie ochlpenia. Existujú iba lasery na trvalú redukciu chĺpkov. Znamená to, že pri správnom a odbornom postupe je možné sa zbaviť ochlpenia dlhodobo. Po epilačnej kúre je vhodné ešte absolvovať 1 až 2 krát ročne udržiavacie ošetrenia.

Oblasti ošetrenia

Horná pera Paže (od lakťa po rameno)
Brada Celé ruky
Krk Predkolenie
Líca Stehná
Ohanbie Celé nohy
Bikiny zóna Chrbát
Podpazušie Hrudník
Predlaktie Linea alba (okolie pupky)
Prsné dvorce

Výhodné kombinácie

Horná pera+brada Bikiny zóna+ohanbie
Horná pera+brada+líca Bikiny zóna+vnútorná strana stehien
Horná pera+brada+krk Bikiny zóna+podpazušie
Horná pera+brada+krk+líca Bikiny zóna+linea alba
Brada+líca+krk

 

Pri použití laserového prístroja GentleLASE neexistuje takmer žiadne obmedzenie. U žien sú najčastejšími miestami pazuchy, tvár, horná pera, dolné končatiny a predlaktia. Laser sa veľmi osvedčil aj pri stále populárnejšej tzv. bikiny zóne, ktorá v MEDICAL MKP vďaka GentleLASE a vysokej odbornosti lekárov prebieha bezpečne, šetrne, precízne a takmer bezbolestne. Aj u mužov je možné pomocou laseru vyriešiť všetky problematické partie: chrbát, hrudník, či zarastajúce obočie a iné.

Cenník

Zobraziť cenník
LASEROVÁ EPILÁCIA

ODSTRÁNENIE NEŽIADÚCEHO OCHLPENIA LASEROM

 • Horná pera
  37 €
 • Brada
  37 €
 • Bikiny zóna
  56 €
 • Ohanbie
  56 €
 • Podpazušie
  56 €
 • Celé ruky
  104 €
 • Predkolenie
  113 €
 • Celé nohy – ženy
  179 €
 • Celé nohy – muži
  199 €
 • Chrbát
  179 €
 • Hrudník
  159 €

TRVALO VÝHODNÉ KOMBINÁCIE

 • Brada + krk
  Iba za 69 € 80 €
 • Brada + líca
  Iba za 69 € 80 €
 • Brada + líca + krk
  Iba za 81 € 123 €
 • Horná pera + brada
  Iba za 56 € 74 €
 • Horná pera + brada + líca
  Iba za 75 € 117 €
 • Horná pera + brada + krk
  Iba za 75 € 117 €
 • Horná pera + brada + krk + líca
  Iba za 94 € 160 €
 • Bikiny zóna + ohanbie
  Iba za 94 € 112 €
 • Bikiny zóna + podpazušie
  Iba za 94 € 112 €
 • Bikiny zóna + vnútorná strana stehien
  Iba za 94 € 122 €
 • Bikiny zóna + linea alba (okolie pupku)
  Iba za 81 € 97 €
 • Linea alba + ohanbie
  Iba za 81 € 97 €

Objednajte si termín konzultácie

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť o vaše telo od profesionálov

Alebo sa objednajte telefonicky na telefónnom čísle 0910 336 236

Prečítajte si

Doprajte si bezbolestnú starostlivosť

11.11.2013

Jedinečný GentleLASE

Bezpečnosť, komfort a účinnosť! Každá žena by mala mať hladké telo bez nežiaducich chĺpkov nielen počas letných teplých dní. Pocit hladkosti si treba udržiavať aj počas chladných dní. Klasická depilácia ma iba dočasný efekt. Laserová epilácia je moderný a v súčasnosti najefektívnejší spôsob odstránenia nežiaduceho ochlpenia. V Medical MKP Vám ponúkame bezbolestnú epiláciu s popredným

Čítajte viac
19.12.2012

Čo robiť po laserovej epilácii

Upokojenie pokožky tesne po zákroku laserovou epiláciou Čas potrebný na upokojenie kože po odstránení chĺpkov laserovou epiláciou je rozdielny. Závisí od miesta aplikácie laseru a od citlivosti pokožky. Na upokojenie pokožky v podpazuší je potrebný čas približne desať minút, avšak upokojenie pokožky po odstránení chĺpkov z chrbta môže trvať aj dlhšie. Ak chcete po zákroku

Čítajte viac
30.11.2012

Laserová epilácia a jej výhody

Laserová epilácia je procedúra, ktorá prináša pohodlný spôsob dlhodobého zbavenia sa rastu nežiaducich chĺpkov. Laserová epilácia sa používa pri odstraňovaní nežiaduceho ochlpenia z tváre, nôh, paží, podpazušia, slabín a z ďalších oblastí, kde tvorí ochlpenie nepríjemný vzhľad. Na odstránenie chĺpkov sa používa laser, ktorý vydáva pulzujúci laserový lúč prenikajúci až ku korienku chĺpku(cibuľke). Laserové svetlo

Čítajte viac
24.10.2011

Skúste laserovú epiláciu

Dnes je trendom hladká pokožka bez chĺpkov. Existuje množstvo spôsobov ako neželané ochlpenie odstrániť. Niektoré zákroky sú bolestivé, iné zase málo účinné. Čím viacej ľudí sa preto obracia o pomoc na laserové centrá. Tie často sľubujú trvalé a bezbolestné riešenie. Je to skutočne tak? O epilácii laserom sme sa porozprávali s MUDr. Petrom Plevom vedúcim

Čítajte viac