Liečba kŕčových žíl – Zhodnotenie stavu a návrh liečby

Existuje mnoho foriem kŕčových žíl, od drobných metličiek po veľké, tzv. kmeňové varixy. Medzistupňov medzi týmito dvomi situáciami je veľmi veľa, často nachádzame drobné metličky v pokožke, trochu širšie retikulárne žilky v jednej alebo viacerých oblastiach, hrubšie kŕčové žily na stehne, na vnútornej alebo zadnej ploche predkolenia, na vonkajšej ploche predkolenia a stehna. Často sú prítomné všetky naraz. Niekedy pacient nemá ťažkosti, niekedy má kŕče, niekedy opuchy,niekedy pigmentácie, zhrubnutú pokožku na predkolení, alebo vred predkolenia a niekedy všetko naraz. Niekedy to pacient po operácii, ale sa mu vytvárajú nové varixy, alebo sa mu vrátili tie, ktoré už raz odstraňovali. Ako sa postaviť k týmto rôznorodým formám a ťažkostiam?

Štandardný postup je, že sa na to pozrie lekár-odborník (a podľa vyjadrenia mnohých pacientok sa len pozrie). Zasvätene povie – s týmto ešte netreba robiť nič, alebo dobre – budeme to operovať. Bez toho aby videl, ako vyzerajú hlavné kmene žíl, či neexistuje preplňovanie povrchových žíl na určitých miestach, hlavne na akých miestach existuje toto preplňovanie, kde sa nachádzajú zle fungujúce spojenia povrchových a hlbokých žíl…

Ako odstrániť krčové žily

Tak ako existuje mnoho foriem a klinických stupňov kŕčových žíl, takisto existuje mnoho spôsobov, ktoré môžeme použiť pri ich odstraňovaní. Takto sa môžeme pozrieť aj na návrh liečby. Pri určitých formách stačí polohovanie a el. pančuchy, pri niektorých malý operačný výkon v miestnom znecitlivení, u niekoho bude vhodná veľká operácia, u niekoho neinvazívny výkon ako je sklerotizácia penou pod sono kontrolou alebo vnútrožilový laser. Lekár, ktorý má skúsenosti so všetkými týmito metódami a vie zhodnotiť alebo, v najlepšom prípade, sám vykonať funkčné sonografické vyšetrenie žíl dolných končatín, môže na základe klinického vyšetrenia, transluminiscencie a sonografie navrhnúť najoptimálnejší spôsob liečby. Niekedy je riešenie prekvapujúco jednoduché, niekedy k úspešnému výsledku potrebujete viacero čiastkových krokov.

Na našom pracovisku máme viac ako 20 ročné skúsenosti so sonografiou žíl na dolných končatinách. Pri návrhu liečby sa opierame nielen o naše skúsenosti so sonografiou, ale aj s laserovou technikou, punkčnými technikami pod sono kontrolou, regionálnym znecitlivením a venóznym prístupom pod sono kontrolou.

Skúsenosti s týmito modernými, špičkovými technikami nám dávajú iný pohľad na chronické žilové ochorenie a jeho ambulantné riešenie. Bez nutnosti veľkých, krvavých operácií. Pohľad,ktorý možno nie je bežný. Množstvo spokojných pacientov nám však dáva za pravdu, že ambulantné riešenie problému kŕčových žíl je možné. Len každému treba navrhnúť ten najoptimálnejší spôsob liečby.


http://medicalmkp.sk/kontakt/medical-mkp-nitra/
 

Newsletter

Loading...Loading...
Chcete dostávať aktuálne novinky e-mailom?
 

Nájdete nás aj na facebooku a twitteri

 
 
MEDICAL MKP Nitra
Výstavná 23, 949 01 Nitra
T +421 37 69 69 811
M +421 910 336 236
E recepcia@medicalmkp.sk

MEDICAL MKP Trnava
Laserové centrum a Estetická medicína
Pekárska 23, 917 01 Trnava
Polyfunkčný objekt Belvedér SK
T +421 33 29 33 630
M: 0903 422 600
E trnava@medicalmkp.sk
powered by Estheticon.sk


MEDICAL MKP už vyše desať rokov patrí medzi popredné laserové dermatochirurgické centrá na Slovensku. Našou obrovskou ambíciou je ponúknuť najnovšie neinvazívne a miniinvazívne metódy ako predchádzať a spomaľovať prejavy starnutia (anti-aging). Náš pracovný tím expertov je zárukou kvality a bezpečnosti pre pacienta. Aj preto sme školiace centrum pre aplikáciu kožných výplní a už niekoľko rokov vzdelávame v tejto oblasti iné pracoviská a lekárov. Neustále sledujeme trendy a vývoj v estetickej medicíne. Či už ide o prístrojové vybavenie, alebo techniky aplikácie výplňových materiálov. Našim klientom chceme ponúknuť iba to najkvalitnejšie, čo existuje na svetovom trhu.
© 2012 MEDICAL MKP, MUDr. Katarína Plevová, s.r.o., všetky práva vyhradené.
Publikovať, kopírovať a rozširovať akúkoľvek časť webstránok je povolené výhradne so súhlasom autora.
Tvorba webstránokZonemedia.sk